Evidentně lživá výpověď strážníka ve správním řízení

Vážený pane doktore, právě probíhá správní řízení, kde figuruji jako přestupce (dopravní přestupek). Městští strážníci podali smyšlenou výpověď, což je těžké rozporovat, jelikož nemám svědky. Nicméně jeden z nich prokazatelně lže, aby podpořil svého kolegu. Z místa, kde uvádí že stál, nemohl slyšet, co říkám (ověřil jsem si to), ale přitom detailně ve výpovědi popisuje, co slyšel. Dalo by se to použít jako důkaz, že lže? Nechal jsem to samozřejmě zanést do protokolu. Nicméně co ten strážník porušil kromě §21 odst. 1 písm g) zák. č. 200/1990 sb. (zákon o přestupcích)? A má tenhle „důkaz“ nějakou váhu? Měl by správní orgán v případě uznání mého tvrzení vyvodit vůči němu sankce, nebo mám podat nový správní podnět, aby tak začalo nové správní řízení s tímto strážníkem? Mockrát děkuji.

Odpověď

To záleží na tom, jestli to jako křivá výpověď bude posouzeno (záleží na okolnostech). Podat podnět ale určitě můžete. Obávám se ale, že se bude věřit spíš strážníkovi.

8.4.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist