Dovoluji si vás požádat o radu.v

Vážený pane doktore,dovoluji si Vás požádat o radu.V loňském roce jsem byl obdarován přenosným přístrojem ROAD ANGEL 740/0366 Od výrobce black spot UK. Výrobce uvádí že jde o přenosný GPS systém na ochranu života na cestách. Tento přístroj umožňuje:-plánování tras stažením s internetu s dodatečným zadáním nebezpečných úseků trasy.-zapamatování trasy cesty jejím projetím v režimu nahrávání-vyčtení souřadnic okamžité polohy vozidla.-přesný GPS měřič rychlosti vozidla.-výstrahu na rychlostní detektory.Většina těchto funkcí, až na měření rychlosti, se dá vypnout. Vzhledem k informacím o připravovaném zákazu používání přístrojů tzv. antiradarů Vás prosím o informaci zda tento přístroj mohu nadále používat ve vozidle. Případně v kterém okolním státu. Předem Vám děkuji.

Odpověď

Vzhledem k tomu, že zákaz antiradarů neprošel, na právní úpravě se nic nemění. I nadále je proto možno v České republice používat pasivní detekční zařízení. Některé země však tato zařízení nedovolují používat, např. Francie, tuším, že i Rakousko a Itálie.

18.3.2006 2:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist