Dovolujeme si obrátit se na vás

Vážený pane doktore, dovolujeme si obrátit se na Vás v následující záležitosti: Pověřená osoba převážela firemní vozidlo, které má platnou STK, z garáže do soukromého servisu (po trase několika málo km v poklidné odpoledne v den pracovního klidu za polojasného počasí a po suché vozovce) a cestou z něho upadl zadní nárazník. Z tohoto důvodu byla osoba zastavena a na skutečnost, že vozidlo nemá nárazník, upozorněna policejní hlídkou, která fotograficky zdokumentovala aktuální stav auta. Řidič odmítl cokoliv sdělovat a na základě předložených osobních dokladů je předvolán na místně příslušný magistrát. Ztracený díl jsme bezprostředně po incidentu na trase přesunu našli a na vozidlo důkladně namontovali. Dovolujeme si Vás požádat o radu/návrh ohledně dalšího postupu (a jaké je, prosím, za těchto okolností postavení vlastníka vozidla z hlediska jeho účasti na řízení, zda je možno se na základě obeznámení se s obsahem policejní dokumentace domáhat odročení/přerušení jednání pro získání/přípravu vlastních argumentačních podkladů a co může následovat za potenciální postih řidiče resp. vlastníka auta?) V úctě s pozdravem L.V.

Odpověď

Rozsah případné odpovědi na Váš dotaz přesahuje možnosti této poradny, doporučuji se ohledně zastupování v řízení obrátit na nejbližšího advokáta.

6.6.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist