Dotazy

1) Pokud někdo pracuje ve více firmách, platí referentské školení řidičů sk. B (to podle zákoníku práce) jen pro firmu, kde bylo provedeno nebo stačí jedno pro všechny firmy?

2) Původní dotaz: Může Policie použít jako důkaz o přestupku záznam z kamery, která pro to není určená? (např. sloužící pro sledování hustoty provozu) Respektive myslím tím, jestli v případě varianty cizinec, při předvolání na úřad, mohou říct, že podle této kamery viděli kdo jel s vozidlem? Pokud ano, ale ta kamera bude soukromá, kterou si majitel okolního objektu pořídil na jeho hlídání proti zlodějům. Je majitel kamery povinen záznam předat orgánům na jejich vyžádání? Odpověď: Ano, použít to mohou. Ano, mohli by o to požádat. Reakce: A je povinen majitel kamery videozáznam poskytnout policii resp. MP nebo to může obmítnout?

3) Je možné při jízdě v tunelu svítit jen světly pro denní svícení nebo řidič musí přepnout na potkávací. Uvažuji případ, že před tunelem není příkazová značka ROSVIŤ SVĚTLA a tunel je osvětlený.

4) V ZOO často jezdí vláčky, které vozí návštěvníky. Je možné jím jet i po veřejné komunikaci? Jaké je na to potřeba ŘO?

5) V ZOO ve Dvoře Králové jezdí Safaribus, což je autobus. Musí mít jeho řidič řidičský průkaz sk. D, když nejezdí po veřejné komunikaci?

Odpověď

ad 1) Jak to myslíte, že „pracuje ve víc firmách“? Pracovní poměr lze mít jen jeden. Máte na mysli, že pracuje na dohody mimo pracovní poměr?

 

ad 2) Jako důkaz lze obecně použít cokoliv, co lze přispět k objasnění věci a co bylo získáno v souladu se zákonem. Majitel odmítnout vydání záznamu nemůže.

 

ad 3) Ne, musí to být obrysová a potkávací nebo dálková.

 

ad 4) Pochybuji, že to jsou vozidla schválená pro provoz na pozemních komunikacích, ale neznám jejich technickou specifikaci.

 

ad 5) Pokud nejezdí po pozemní komunikaci, nepotřebuje řidičské oprávnění.

4.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist