Dotaz ke článku „vozíky za jízdní

Dotaz ke článku „Vozíky za jízdní kola – jsou skutečně zakázané?“ vydaný dne 18.7.2011. Ve Vašem článku píšete a potvrzujeto i stanovisko MDČR a PČR, kdy jejich stanovisko zní, že se nepředpokládá dle zákona přeprava dětí ve vozíku za jízdním kolem a na základě čehož se cyklista dopouští přestupku dle § 22/1 l) z.č. 200/1990 Sb . o přestupcích. v hlavě první ústavy v článku 1 je uvedeno 3) Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Můj dotaz zní, zde tímto stanoviskem Ministerstva dopravy ČR a Policií ČR není dotčena ústava, kdy tyto složky kladou důraz na bezpečnost přepravovaných osob.

Odpověď

I tak lze samozřejmě argumentovat, jen je nutné vykládat pravidla silničního provozu v kontextu. Oni totiž také nezakazují jízdu vlevo, ale přikazují jízdu vpravo, takže pak záleží na tom, jestli neexistuje obdobný příkaz u vozíku. Proto jsem se tímto směrem argumentačně ani nepouštěl, když se nabízely jiné argumenty.

30.7.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist