Dotaz: doplňuji info ohledně používání trvale

Dotaz:Dobrý den. Doplňuji info ohledně používání trvale manipulačních značek (plechové zelené). Používám je k přepravě ojetých vozidel na STK které ovšem ještě nejsou zapsány v registru vozidel. Ptám se tedy jestli je nutno mít tyto značky pojištěny po celý rok nebo jen krátkodobě na potřebnou dobu aniž bych porušoval předpisy ČKP a platil sankce. Telefonicky mi bylo od ČKP sděleno že povinnost platit povinné ručení se vztahuje pouze na vozidla registrovaná nikoli na samotné SPZ či RZ. Je to tak? Raději se ujistím než aby vzniknul problém. Děkuji VámRadek, 14. leden 2009, 21:06Odpověděl: , včera, 18:42Jestli to auto ještě nebylo v ČR registrováno, tak o něm ČKP neví, takže z této strany Vám nic nehrozí. Pokud však vozidlo je na pozemní komunikaci, i když se s ním nejezdí, tak musí být stejně pojištěno.Jen doplním,tyto trvale manipulační značky se mohou používat na vozidla která mají schválenou registraci v ČR.Takže jízda s nima na dovozovou technickou je stejně minimálně přestupek.Ale také to tak dělám:-).

Odpověď

Dovolím si oponovat citací z vyhl. 243/2001 Sb.:§ 21   (1)  Tabulky  zvláštní  registrační  značky  trvale manipulační přidělí    registrační  místo  v  potřebném  počtu  osobě, která zabezpečuje jízdy  vozidel  dosud  neregistrovaných v registru silničních vozidel, u nichž  však  byla  již  schválena technická způsobilost k provozu na pozemních  komunikacích  a  která  nejsou  určena  k trvalému provozu na pozemních  komunikacích.  Jde  zejména  o  manipulační  jízdy u výrobců, dovozců a   prodejců vozidel.   (2)  Tuto  zvláštní  registrační  značku je zakázáno použít na vozidlo,  které  je již zapsáno v registru silničních vozidel a je na ně přidělen  jiný  druh  registrační  značky. Toto neplatí u zkušebních jízd v rámci   oprav  vozidel,  kde  se  umísťuje  tato zvláštní registrační značka na  tabulku registrační značky vozidlu dříve přidělenou.

20.1.2009 9:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist