Dotaz:chtěl bych vědět, mohu-li stát (parkovat)

Dotaz:Dobrý den,chtěl bych vědět, mohu-li stát (parkovat) protisměrně ve "slepé ulici" označené DZ IP10a. Zákazem stání není označena žádná strana komunikace. Děkuji.Frömel Jaroslav, 8. únor 2009, 16:29Odpověděl: , 10. únor 2009, 8:58 Ano, je to možné. Budete sice muset argumentovat, že jste dojel na konec a tam se otočil, ale ano, je to možné.Dobrý den pane doktore,nerozumím Vaší předešlé odpovědi, jaký význam má zajetí na konec a otočení? A co stání protisměrně směrem do slepé ulice?z-m, včera, 23:00Odpověděl: , dnes, 10:40 Význam to má ten, že zastavit a stát lze jen ve směru jízdy.Doplňující otázka:Stále pane doktore nechápu argumentaci zajetí na konec slepé ulice a otočení se, pokud lze zastavit a stát jen ve směru jízdy… Příklad: Vjedu do 500 m dlouhé slepé ulice, po 100 m zaparkuji v protisměru (tj. směrem ke konci slepé ulice), anebo zajedu na konec, tam se otočím a po 400 m zaparkuji v protisměru (směrem ven ze slepé ulice) – dle mého stojím v protisměru a tudíž nesprávně tak i tak a nechápu jaký vliv na to má ono otočení na konci… Zkuste to napsat "polopatě", co jte tím myslel? Původní dotaz zněl: …chtěl bych vědět, mohu-li stát (parkovat) protisměrně ve "slepé ulici" označené DZ IP10a… (možná měl původní tazatel na mysli parkování na sídlištích, ovšem tam je navíc proti předpisům neponechání 3m místa pro každý směr jízdy, tj. 6 m…)Díky.z-m, včera, 17:05Odpověděl: , dnes, 19:30 Řidič samozřejmě nesmí stát vlevo, tj. čelem ke konci slepé ulici na levé straně vozovky, ale může stát opačně, tj. zadní částí vozidla ke konci slepé ulice a na levé straně.Tak ted už tomu nerozumím vůbec…!!Znamená to tedy, že můžu stát ve slepé ulici vlevo, zadní částí vozidla ke konci slepé ulice ?? Proboha co je to za nesmysl ?? !!

Odpověď

Čtenáře zajímalo, jestli za určitých podmínek může stát ve slepé ulici v protisměru. Takto tam stát může. Já neříkám, že je to praktické, je to jen odpověď na jeho dotaz.

20.2.2009 9:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist