Dotaz

Dobrý den,měl jsem nehodu.Při odbočování v pravo na přechod autobusem.Délka přechodu 8 m. Přechod byl z 50% smazaný na straně kde nebyl viděn vůbec vstoupil chodec.Od přechodu jsem byl cca. 6m a rychlost vozidla 14 km/h. Uviděl jsem chodce jak zastavuje.V domění že vám dává přednost jsem na špatně vyznačený přechod projel.Chodce jsem zachytil předním kolem,co je asi 2,5m od přední masky. Ke střetu došlo cca.2m za pomyslném přechodem(posudek zákres) Podle mého usouzení šel chodec mimo přechod. Podle soudce byl chodec na přechodě prý že byl tažen,žádné důkazy jak na vozidle tak poloha chodce pod vozidlem tažení neodpovídala.Dostal jsem trest na nejvyšší hranici. Neměli zájem se ničím zabívat. Rekonstrukci nepovolili a cítím obrovskou křivdu. Přitom jsem měl několik důkazů co by stáli aspon za úvahu je projednat.

Odpověď

V dané věci doporučuji se obrátit na nejbližšího advokáta, který se specializuje na trestní právo, aby posoudil celý spis a související vyhlídky na úspěch.

22.8.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist