Dostala jsem od městské policie hl.

Dobrý den,dostala jsem od Městské policie hl. města Praha Výzvu k podání vysvětlení dle §11 zákona 553/1991 Sb. za účelem vysvětlení přestupku podle §22, odst.1, písm. f) bod 4 zákona 200/1990 Sb. spáchaného mým vozidlem.Prosím o zodpovězení dotazů:1/ Pokud bych výzvu nepřevzala na poště a výzva tudíž nebyla doručena, jaký by byl následně postup městské policie v této věci?2/ Převzala jsem, ale jsem "výrazně mimopražská", musím se přesto dostavit? Pokud se nedostavím, jaký bude postup policie a jaká sankce mi hrozí?3/ Vozidlo jsem v uvedenou dobu přestupku neřídila osobně, ale manžel. Mohu využít ustanovení §11, odst.3 a odepřít vysvětlení? Mohu toto sdělit policii písemně? Jaký bude následný postup a sankce vůči mně, pokud to odepřu a jaký postup bude vůči manželovi, pokud ho označím řidičem a s jakým postihem? Děkuji moc za radu, termín předvolání je 15. 1. 2007.

Odpověď

1) Patrně opakované doručení a pak pokus o předvedení.2) Ano, musíte. Pokud se nedostavíte, hrozí Vám pořádková pokuta nebo předvedení.3) Ano, můžete Sankce Vám jako vlastníkovi nehrozí. Manžel by dostal, pokud byste jej uvedla, pokutu do výše 2 500 Kč.

24.12.2006 11:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist