Dostala jsem domů výzvu z České

Dostala jsem domů výzvu z České kanceláře pojistitelů o zaplacení poplatku za období 1.1.2009 do 31.3.2009. Auto ale nemám. V r. 2007 jsem byla okradena a protože auto, od kterého mi byly mimo jiné zcizeny poslední klíče překáželo v silničním provozu a byl to vrak, který by již technickou neprošel, byla jsem šťastná, když jsem jej mohla darovat za odtah. Nechala jsem si značky a velký techničák, malý mi byl ukraden spolu s klíči a dalšími doklady v srpnu 2006. Bylo mi řečeno, že dotyčný známý auto využije na svém pozemku. Byla jsem šťastná, jak jsem se vyhla odtahu a dalším nákladům, to mne neomlouvá, pravda. Ale v té době jsem opravdu neměla ponětí, co bych proboha s autem měla dělat. Pojistka jsem zaplatila na výzvu pojišťovny ještě v r. 2008 a pak auto odhlásila z evidence České pojišťovny. Bohužel jsem já hloupá neuzavřela písemnou darova í smlouvu a když jsem nyní kontaktovala osobu, která mi odtah zprostředkovala, ta tvrdí, že dotačné osoby nezná, nemůže si vzpomenout na jejich jméno, v dotyčné místě již ani nebydlí a pro jistotu mi nezvedá telefon. Technická prohlídka poslední byla učiněna 26.2.2005. Na registru motorových vozidel mne samozřejmě vyhodili a pohrozili další pokutou. Jiné řešení prý neexistuje, budu platit do své smrti. Snad v r. 2012 prý bude novela stávajícího zákona, který prý má mezery. Je tomu opravdu tak a existuje cesta, jak vozidlo vyřadit případně se vyhnout dalším sankcím. Vozidlo nemělo ani technickou prohlídku, i když v registru existuje, musím platit zákonné pojištění a sankci Asociaci a dále všechny ty pokuty, kterým mi hrozili? Vím, že neznalost zákona neomlouvá, ale když chci problém řešit, tak to nejde. Problémeme je doklad o ekologické likvidaci. Věřte, že ve svých 50 letech opravdu nemám zapotřebí řešit takové problémy a rozhodně nejsem podvodnice ani delikventka, i když na magistrátě dosáhli, že jsem si tak připadala. Rozbrečela jsem se, poděkovala a odešla. Děkuji za odpověď. Irena K.

Odpověď

Jediné řešení spočívá v tom, že dosáhnete na některý ze způsobů pro výmaz vozidla z registru vozidel, ať už to bude kterýkoliv. Niže posílám odkaz na článek, který se možných způsobů týká. Doporučuji se jeden z nich soustředit a prostřednictvím jeho provést výmaz. Jiná možnost není. Já bych se soustředil na toho "obdarovaného" a na vrácení vozidla zpět s tím, že pokud by tak neučinil, asi bych se v tom pokusil vidět z jeho strany trestný čin a oznámil regulerní odcizení vozidla s tím, že jste mu ho dlouhodobě zapůjčila a že Vám ho nevrátil.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/trvale-vyrazeni-vozidla/16024

4.1.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist