Dostal jsem se do sporu s

Dobrý den, dostal jsem se do sporu s CKP a potřeboval by utvrdit ve svém názoru. Věc se má tak, zakoupil jsem za dobrou cenu havarované vozidlo od soukromé osoby zde v čechách. To, že je vozidlo kupované havarované je zapsáno i v kupní smlouvě. Vozidlo jsem ihned po zakoupení nechal na podvalu převést do autorizovaného servisu, kde pár dní stálo a následně ho opravili. Po celou tuto dobu byl automobil v odhlášce na mé jméno. Oprava trvala cca 25 dní a po tuto dobu vozidlo nemělo sjednáno povinné ručení, bylo však na původních značkách, tudíž registrované v registru vozidel, které byly přimontovány na automobilu. Ihned po dokončení opravy jsem sjednal povinné ručení, vyřídil jsem evidenční kontrolu a vozidlo jsem přihlásil. Nyní po cca 5 měsících se ozvala CKP, která mi za oněch cca 25 dní co se vozidlo opravovalo vyměřila doplatek povinného ručení ve výši cca 1600, který jsem odmítl zaplatit a nyní je již kolem 2tis. Zaslal jsem jim kupní smlouvu, kde je vidět, že vozidlo bylo koupeno havarované, potvrzení z autorizovaného servisu o délce opravy a fotky havarovaného automobilu s tím, že vozidlo v onu dobu nemohlo být provozováno z důvodu opravy. CKP však trvá dál na zaplacení nedoplatku a předala vše dál inkasní společnosti EOS, se kterou má smlouvu o vymáhaní dluhů. Veškeré mé snažení je k ničemu, jednají nekompromisně s výhrůžným tónem. Chtěl bych poprosit o radu co mám dělat, co jsem zde četl, myslím, že jsem v právu. Děkuji moc za Vaší odpověď. Š.

Odpověď

ČKP k tomu přistupuje tak, že za provozované vozidlo považuje každé, které nebylo vyřazeno z registru vozidel. Jestli je tento výklad zákona č. 168/1999 Sb. z jejich strany správný nebo ne, rozhodnou až soudy. Nesdílím jejich názor, že jim právní úprava poskytuje dostatečnou jistotu v této argumentaci, ale jednoznačné to není, takže nemohu výslovně potvrdit, že by nedokázali soud přesvědčit o tom, že to je tak, jak tvrdí.

12.10.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist