Dorý den, v § 18 z.č.361/2000sb

Dorý den, v § 18 z.č.361/2000Sb odst. 9 se píše, že ustanovení odstavců 3, 4 a 8 neplatí pro řidiče zpravodajských služeb15) a stanovených útvarů policie a stanovených útvarů celních orgánů, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů stanovených zvláštním právním předpisem,16) je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost silničního provozu na pozemních komunikacích. Útvary policie stanoví ministr vnitra. Útvary celních orgánů stanoví ministr financí. Dotaz tedy zní, když mě změří R36 policejní tak v podstatě se policisté ničeho nedopouští, protože vykonávají skrytý dohled a ten patří do plnění úkolu PČR dle ust. § 9 z.č. 361/2000 Sb chápu to dobře, abych hloupě neargumentoval před hlídkou PČR a zbytěčne si nepřitížíl. Děkuji za odpověď.

Odpověď

No, já bych moc nedoporučoval argumentovat tím, že jeli sami rychle. To Vás totiž od sankce za přestupek stejně nezachrání.Na druhou stranu si myslím, že tohle ustanovení systematicky nesedí s ust. §41 téhož zákona (protože pak by v tom ustanovení policie vůbec být uvedená nemusela, ale přesto tam uvedena je) a tduíž jej Vámi popsaným způsobem aplikovat nelze. Podle mého názoru se §18 odst. 9  vztahuje pouze na auta, která modré výstražné znamení nemají.

18.4.2009 6:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist