Dopravní nehoda

Dobrý den pane doktore,
Stala se mi dopravní nehoda ve chvojenci na čerpací stanici http://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=15.9380300&y=50.1093398&z=17&base=ophoto&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9kRVoxYDKL&ud=Chvojenec%2C%20okres%20Pardubice kdy jsem chtěl za příjezdem k čerpací stanici zaparkovat na druhé parkovací místo z kraje (vlevo). K nehodě byla přivolána policie, která řešení předala do správního řízení. Při zajiždění na parkovací místo se mě snažil podjet motorkář, který mi narazil do levého předního blatníku. V tom okamžiku jsem jel rychlostí cca 10-15 km/h on jel, dle jeho tvrzení, 50 km/h. Naštěstí byla nehoda bez zranění. Motorkář si myslí, že je to moje vina, jelikož jsem prý neblikal blinkrem a navíc vše vypadalo, že pojedu k benzínce někam k pravému stojanu. Já si myslím, že je to jeho vina, jelikož jel příliš rychle a snažil se mě podjet/předjet v místě kde by neměl- je tam dle mého názoru stále jeden pruh. Jestli jsem blikal si nejsem jistý.

1)Kdo si myslíte že byl viníkem dopravní nehody?

2)Vztahuje se na ní povinné ručení, vzhledem k tomu že se stala u benzínky?

3) Čistě hypoteticky, kdyby došlo k promlčení (nebylo by o viníkovi rozhodnuto do 12ti měsíců), jak by se zachovala pojišťovna? Vyplatila by plnění z povinného ručení?

S pozdravem Luděk Ivanský

Odpověď

ad 1) To takto nelze posoudit, potřeboval bych vidět fotky po střetu.

ad 2) Ano, vztahuje.

ad 3) Nejspíš ne a čekala by na soud

4.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist