Doplnění II k: Může mě PČR jen tak nahrávat na mobil?

Tím zaevidovat myslím, zda by neměl být veden v případě nějakého (i mylného) podezření pořízen nějaký zápis o tom, že na konkrétní osobu byly zajišťovány nějaké „kompromitující“ materiály. Nebo si snad opravdu může jakýkoliv policajt nahrávat kohokoliv, zjišťovat si jakékoliv (i osobní) údaje a pouze pod záminkou, že měl nějaké podezření, a o tomto fízlování neprovést nějaký záznam, že tak činil?

Odpověď

Já sice neznám interní postupy policistů, ale moje představa je taková, že pokud policista pořizuje obrazový záznam jako důkaz např. o přestupku, tak jeho další krok spočívá v tom, že zahájí řízení o přestupku, např. předvolá provozovatele vozidal ke sdělení identity řidiče nebo když ho ví, tak ho přímo předvolá nebo rovnou obviní z přestupku a pak postupuje standardně jako u každého jiného podezření na spáchání přestupku. Ale dokud to nezahájí, tak se o tom, co s tím udělal, stejně nedozvíte.

6.1.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist