Doplnění dotazu:

Doplnění dotazu: Dobrý den, přišlo mi předvolání na DI s tím, že jsem jel 66km/h v ulici, ve které bylo (jak je uvedeno v předvolání) omezení 50km/h. Tou ulicí však jezdím každý den do práce tam i zpět a vždy v ní bylo omezení 70km/h, stejně tak jako je dnes. Nejsem si vědom, že by v ní v inkriminovaný den bylo, byť dočasně, omezení 50km/h. Nemůže se jednat o nějakou chybu? Má policie povinnost mi nějak prokázat, že v inkriminovaný den bylo v té ulici opravdu omezení 50km/h? Děkuji. A to místo je v obci? Odpověď: JUDr. Tomáš Beran před 6 dny 30. 11. 2010 v 22:03 Ano, to místo je v obci. Nicméně „elektronická“ značka s omezením 70km/h tam svítí neustále a nejsem si vědom toho, že by byla v den „přestupku“ vypnutá nebo přepnutá na 50km/h. Doplněno: 6.12.

Odpověď

To ale nemáte dobrou pozici. To, že tam ta značka obvykle svítí, nic neznamená. Oni Vám nebudou muset prokazovat, že tam svítilo 50. Řeknou, že to nefungovalo a že jste byl v obci, tudíž 50. To Vy byste musel prokázat, že tam svítilo 70.

11.12.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist