Dobrý večer, jsem v situaci se

Dobrý večer, jsem v situaci se kterou si nevím rady a nejsem si jist, zda existuje nějaké obrany.Minulý týden mě zastavila dálniční policie,po předložení dokladů a následné kontrole, se mě dotázali zda mám zákaz řízení, nebo jestli jsem měl.Odpověď zněla že ne, jelikož jsem si nebyl ničeho takového vědom,ovšem v mé kartě, byl údaj ze kterého jsem si ani já,ani policie nebyl jist zda tam zákaz je,či ne.Všude tam bylo psáno,že zákaz nemám,a řidičské oprávnění mi vzato nebylo,až na jeden řádek,kde stálo :Blokace řidičského oprávnění PLATNÁ ; Blokace řidičského oprávnění MINULÁ.Ani policie,ani já jsme nevěděli co tyto věty znamenají, natož která z nich je platná.Proto se mnou bylo zahájeno řízení, ohledně spáchání trestného činu řízení v zákazu řízení,policie nyní čeká na mou kartu a mě doporučili abych si skočil na úřad a zjistil si jak na tom jsem.Vzhledem k tomu že jsem rok a čtvrt nespáchal bodový přestupek,domníval jsem se že je vše v pořádku.Ovšem na Úřadě mi zdělili,že jsem se před rokem vybodoval a do 4.prosince mám blokaci ŘP.O této skutečnosti mi prý zaslali jedenkrát oznámení,které se k mým rukám nedostalo,a z pošty nebylo vyzvednuto,ovšem i přesto nabylo právní moci.Což znamená že aniž bych o tom věděl,tak nemám již skoro rok oprávnění řídit.Ovšem o tom jsem neměl ani potuchy,navíc v průběhu toho roku mě policie stavěla a kontrolovala několikrát a vždy i když mě lustrovali vysílačkou bylo vše v pořádku, navíc na začátku března jsem při kontrole zjistil že u sebe ŘP nemám, takže taky zjišťovali zda jsem držitelem a podobně a ani tenkrát nic zjištěno nebylo,dostal jsem jen pokutu 500Kč, za to že jej nemám u sebe, ačkoliv jsem měl podle všeho již skoro půl roku zákaz.I z díky těmto kontrolám jsem neměl ani podezření že bych mohl být v zákazu. Jak je to možné?Opravdu stačí jeden nedoručený dopis nebo se měl úřad pokusit o doručení (zaslání) vícekrát?Mohu se nějak bránit?Mohl jsem spáchat trestný čin,i když jsem si toho nebyl vědom?Co mi v tomto případě hrozí?

Odpověď

Stačí i jeden nedoručený dopis. Je to totiž těžko uvěřitelné, že jste platil pokuty za přestypky a dostával jste za ně body a nevšimnul jste si toho. Ohledně spáchání trestného činu to bude záležet na posouzení soudu, možná Vám to neprokážou.

8.11.2008 7:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist