Dobrý den pár dní před

Dobrý den pane doktore, pár dní před smrtí mého dědy jsem od něj koupila auto (Škoda Favorit, r.v.1989. Mám podepsanou kupní smlouvu. Když jsem ale chtěla vozidlo odhlásit a přehlásit na sebe, bylo mi řečeno, že to nelze a že musí být vozidlo zahrnuto do dědického řízení. To již není možné, dědické řízení již proběhlo a vzhledem k tomu, že mám na vozidlo kupní smlouvu, v dědictví nefiguruje. Nyní bych chtěla nechat vozidlo sešrotovat, ale žádají po mě doklad o odhlášení vozidla, který právě nemohu získat. Prosím poraďte mi, jak nastálou situaci vyřešit. Mnohokrát Vám děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď

Pokud byla kupní smlouva podepsána (což předpokládám) za života prodávajícího, tak dědickým řízením může jít jen úkon týkající se odhlášení, ale na samotný prodej. Tzn. že někdo z dědiců by zašel na registr vozidel a odhlášení za zůstavitele provedl. Pokud by s tím měli problém, nechal bych si to posvětit notářem jako soudním komisařem. Pokud dědické řízení již proběhlo, tak by se mělo znovuotevřít, byť jen za účelem provedení tohoto úkonu. Doporučuji tedy kontaktovat notáře, který dědické řízení vedl a dohodnout si další postup.

7.2.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist