Dobrý deň, pán Žák.toto nie je

Dobrý deň, pán Žák.Toto nie je otázka, ale iný kontakt som na Vás nenašiel.Ale už ma otravuje čítať stále to isté, ako robíte z každého mladého vodiča hlupáka. Radšej slabý motor, automat, aby nezvádzal k rýchlej jazde atd. Nie každý mladý vodič je automaticky pirát ciest. Je mi jedno či máte schopnosti Schumachera, ale skúste odpovedať vecne na otázku a nechajte si už to poučovanie pre seba a kúpte si trebárs aj Kia Picanto s automatom, aby Vás náhodou auto nezlákalo k rýchlej jazde a neohrozili ste okolie.

Odpověď

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem... Pokud si pamatuji, o mediálně profláknutém termínu "pirát silnic" jsem se ani jednou nezmiňoval, ale otevřít oči mladým začínajícím řidičům je podle mého názoru dobrá věc.Když se někdo zeptá na to, jestli si má k čerstvému řidičáku pořídit Alfu Romeo 3.2 V6, nesmí se zlobit, že mu takovou volbu rozmlouvám. Problém je v tom, že dnes jsou rychlá auta poměrně dostupným zbožím a to samé platí o silných motorkách. A natěšení začátečníci pak prostě nemají trochu soudnosti a sebeovládání. Ale to už jsem nedávno rozebíral...Prostě, začínající řidič by měl své emoce držet na uzdě a místo srdce se nejprve řídit rozumem. A pokud ho nepobral, tak rozumem někoho jiného, nejlépe vlastních rodičů. Nechci se pasovat na majitele pravdy a všeho moudra, ale musí každý uznat, že pro naprostého začátečníka je ona Kia Picanto s automatem rozhodně bezpečnější volba než Alfa Romeo se šestiválcem. Až si za rok pravidelného ježdění začátečník vybuduje potřebné návyky, klidně si pak může koupit něco rychlejšího.Upřímně je mi ale úplně fuk, co si kdo koupí jako první auto. Jen se pak nesmí divit, že první "krizovka" skončí převrácením na střechu. A pak už je pozdě bycha honit... Nechci nikomu nic zakazovat ani ho do něčeho nutit. Jen si přeji, aby se každý začínající řidič zamyslel nad tím, jestli má na silné auto dost rozumu a sebeovládání.

12.9.2008 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist