Dobrý den mp znojmo mi

Dobrý den pane doktore, MP Znojmo mi během letní dovolené z důvodu blokového čištění namontovala TPZOV. Ani když jsem parkoval ani když jsem si pro vozidlo šel jsem přenosné značky neviděl. Situace byla následující – vozidlo parkováno nejspíš ve čtvrtek, následující pondělí odjezd na dvoutýdenní dovolenou v cca 8:30. Podle tvrzení MP byly značky umístěné stejné pondělí brzy ráno na začátek ulice, kde jsem parkoval. Ulice kde jsem parkoval ale není ulice, kde bydlím – trvalé bydliště mám v centru města a tam je zpoplatněné stání, takže auto bylo asi 700 m od domu. Pokutu jsem odmítl zaplatit, takže mne čeká správní řízení. Chtěl bych se zeptat, jestli mohu za této situace uspět s tvrzením, že v době parkování vozidla tam značky nebyly? Co říct na to že jsem měl 2,5 hodiny na to si vozidlo před odjezdem zkontrolovat? Má cenu se zmiňovat ve správním řízení o tom, že MP porušila §17a odst. 3 tím, že odmítli sundat TPZOV i když jsem jim jmenoval osobu, která vozidlo parkovala (sebe)? Sundání podmínili zaplacením poplatku. Dále strážník neposkytl poučení podle §6 – dokonce si to sám nahrál. Děkuji vám za odpověď.

Odpověď

Já bych to stavěl na tom, že jste neměl povinnost to chodit kontrolovat skoro každou hodinu a pak dokázal, že jste byl pryč a na základě toho žádal zpět náklady na odtah.

A hlavně, toho deliktu se můžete dopustit pouze v případě, kdy tam zastavíte, až tam ta značka je.

26.10.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist