Dobrý den mp mi

Dobrý den pane doktore, MP mi přilepila za okno papírek, kde tvrdí, že jsem porušil zákaz vjezdu. Stál jsem u kraje silnice, myslím že před hranicí křižovatky, kolmici se značkou jsem možná protnul nárazníkem. Na lísteček reagovat nebudu, budu čekat na poštu. Napadá mě, že budu požadovat prokázání jak formálního, tak i materiálního aspektu mého údajného přestupku. Máte pro mě nějakou radu „do boje“? A ještě dotaz: přijdu na opič… služebnu, seznámém se s dokumentací a mohu, aniž bych cokoliv podepisoval, odejít? Třeba proto, abych se poradil?

Odpověď

Záleží na tom, co přesně Vám přijde za dokument. Pokud to bude výzva k podání vysvětlení, tak k té Vám spis neukážou. Samozřejmě pokud se seznámíte s tím, co Vám chtějí a pak jim řeknete, že se napřed musíte poradit se svým právním zástupcem, tak z takového postupu Vám postih plynout nemůže (na poradu máte samozřejmě právo). Pokud bych měl volit procesní taktiku já, přijde mi jako zbytečně tenký led pouštět se na diskuse o materiálním a formálním aspektu.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pravo-nevypovidat-cast-i/

30.4.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist