Dobrý den měl bych dotaz ohledně

Dobrý den pane doktore,měl bych dotaz ohledně parkovacího místa, ve dvoře našeho domu (sokromý pozemek) mám vyrazené parkovací místo za které řádně majiteli platím měsíční pronájem, místo je označeno na zemi bílím obdelníkem a nad místem je cedulka s označením SPZ pro které je vystaveno. I přes toto označení sem i často stává že mi tam zaparkuje cizí auto. MP tvrdí že s tím nemůže nic dělat že je to soukromý pozemek a tím pádem nemůže zajistit ani odtah ani nasazení botičky. Nicméně není přeci možné beztrestně vjíždět na soukromý pozemek a parkovat na místě které si pronajme někdo jiný nebo ano ? při vjezdu je cedule s označením že vjíždíte na soukromý pozemek. Dodatečně namontovaná zvedací páku sice užívám ale pokud je volné vedlejší místo tak ji lze objet a zaparkovat i tak. Je možné se nějak domoci spravedlnosti nebo budeme muset zainvestovat a koupit závoru za nemalé peníze ?

Odpověď

V daném případě je rozhodující, zda je uvedené parkovací místo na pozemní komunikaci či nikoliv. Pokud se nachází na pozemní komunikaci, pak by měla policie nebo obecní policie postupovat standardním způsobem. Fakt, že se jedná o soukromý pozemek, není rozhodující a vozidlo by mělo být odtaženo na základě jejich rozhodnutí. Pokud by parkovací místo na pozemní komunikaci nebylo (nejlépe to lze zjistit na silničním správním úřadě), pak lze doporučit zavolat odtahovku, auto nechat odtáhnout na základě vlastního rozhodnutí a náklady odtahu uplatňovat vůči vlastníkovi vozidla.

12.1.2006 9:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist