Dobrý den mám takový

Dobrý den pane doktore, mám takový dotaz. Policie mě lživě obvinila z předjíždění na železničním přejezdu. Protože se krajský úřad ani krajský soud nezabýval mnou navrhovanými důkazy, (1.navrhovaný výslech svědků, 2. jednalo se o policejní akci, kde byli přítomni i novináři – policista co mě zastavil,tvrdil, že na přejezdu maji videokameru i radar a záznam uvidím ve správním řízení. Do protokolu jsem na místě napsal, že jsem nepředjížděl a moje rychlost byla cca 20km/h. Policisté ve správním řízení vypověděli, že žádný důkaz nemají – že radar mě nevyfotil protože jsem jel pomalu a videokameru prý neměli!! Ale protože to byla policejní akce kde byli i novináři, kteří pořídili fotky i video, kde já zachycený bohužel nejsem, ale je tam jasně vidět,že jeden má videokameru a druhý radar. Novinář z Mf Dnes mi to osobně potvrdil. Když se novináři ptali policejní mluvčí Martini Kohoutové na průběh a výsledky policejní akce, sama řekla, že policisté měli radar i videokameru. Všechny tyto nepřímé důkazy potvrzují to, jak jsem popsal údajný přestupek již ve správním řízení na městském úřadě – policisté stáli cca 70m za přejezdem v pravé stoce u krajnice proti směru jízdy. Předemnou jel autobus,za ním osobní vozidlo a já. Začal jsem předjíždět osobní vozidlo za přejezdem, kde to vodorovné dopravní značení dovoluje a byl jsem v zákrytu za autobusem, proto mě ani vidět nemohli. Pouze se to domnívali, ale stejně mě po vysílačce nahlásili. Když si pustili po akci na služebně video, zjistili, že tam skutečně nejsem, tak raději zalhali!, že videokameru vůbec neměli.) kasační stížnost u NSS byla uznána jako důvodná, vrátil NSS věc zpět k projednání na krajský soud. Krajský soud rozsudek zrušil, vyčíslil náklady řízení a věc vrátil zpět k projednání na Krajský úřad Plzeňského kraje. Chtěl bych se zeptat, je přestupek promlčen, když se stal 22.6.2009? Pokud ne, jaký by ste navrhoval další postup? A poslední otázka..v době lživého obvinění z přestupku jsem Vás neznal, jinak bych se na Vás býval obrátil s prosbou o zastupování, ale nyní když vím jak se věci mají, byla by možnost se s Vámi domluvit na zastupováníještě nyní? S pozdravem Radek M.

Odpověď

Ta promlčecí doba neběží od okamžiku právní moci rozhodnutí o přestupku do právní moci rozhodnutí o zrušení rozhodnutí o přestupku. Tzn. ta lhůta přestala běžet okamžikem právní moci toho rozhodnutí (tj. po doručení rozhodnutí o odvolání) a začla běžet okamžikem "vrácení", tj. právní moci rozhodnutí o zrušení rozhodnutí o odvolání.

Dejte mi sem na sebe email, probereme to.

4.1.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist