Dobrý den mám dotaz zda-li jste

Dobrý den pane doktore,Mám dotaz zda-li jste se nesetkal ve své praxi s podobnou situací, jakou řeším nyní já.V 5:40 ráno jsem způsobil vážnou dopravní nehodu jízdou po hlavní silnici cca 400 metru po vjezdu do obce v 90 km rychlosti.Na křižovatce nestihla vozidla která mi měla dát přednost dokončit včas odbočení.Došlo ke kolizi 3 vozidel a ke 4 těžkým zraněním.Mé vozidlo je totálně zničeno.Problém však je ten, že značka označující začátek obce byla zcela ohnutá ve sněhu a ani dodnes není udělaná náprava.Značka je stále zcela neviditelná.O tom, že vjíždím do obce jsem tímto neměl ani potuchy.Vše jsem uvedl do protokolu a mám pořízené i fotografie oné značky.Jaký bude pravděpodobný průběh.Kdo bude označen viníkem?Vozidla, která mi nedala přednost,nebo ja, že jsem nepřizpůsobil rychlost i když jsem jel podle předpisů, nebo další spoluviník (správce komunikace apod.)?Děkuji.

Odpověď

Pokud ta značka nebyla viditelná, tak tam platilo 90 km/h a pokud jste nejel rychleji, tak Vám překročení rychlosti nikdo k tíži dávat nemůže. Záleží ale na okolnostech a bez znalosti spisu to nelze 100%ně říct.

9.3.2010 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist