Dobrý den-mám dotaz k postupu policie

Dobrý den-mám dotaz k postupu Policie ČR v níže popsaném případě:jela jsem autem domů-(malá obec).CCa 20 m před odbočkou na společné parkoviště před panelákem stálo u pravého kraje vozovky neosvětlené auto,mělo zapnutý pouze pravý blinkr.Stalo se včera navečer,sněžilo,silnice byla namrzlá a na ní mokrý sníh,takže jsem mohla jet cca 30km/hod.Stojící auto jsem musela objet tím způsobem,že jsem musela vyhodit blinkr,vyjet do protisměru,pak blinkr zpět,pak pravoúhlá odbočka na parkoviště před panelákem. Jakmile jsem začala odbočovat na parkoviště,stojící auto se za mnou rozjelo a při projíždění před panelákem,kdy jsem hledala volné místo na zaparkování a tudíž jsem jela cca 20 km,za mnou začala blikat oranžová světla policejního auta.Doparkovala jsem a vystoupila a policisté z auta mi sdělili,že je to rutinní kontrola.Dostala jsem pokutu (oprávněně)za tech.závadu,ale po celou dobu,kdy jsem s policií jednala a kdy mi po dobu cca 15 minut vypisoval pokutu a prováděl nějaké ověřování,nechal blikající světlo zapnuté.Parkoviště je pod okny bytů,za chvilku byla všechna okna zaplněná a někteří začali vycházet ven.Požádal jsem policistu,aby světlo vypnul,že to vypadá,jako kdyby chytali nějakého vraha-na to mi odpověděl,že kdybych byla vrah,tak bych ležela na zemi s rukama spoutanýma za zády a poté přidal,že to musí nechat zapnuté,aby byl vidět-podotýkám,že parkoviště je velice dobře osvětlené a není průjezdné,je to slepá ulice a ti poĺicisté to ví.Když stáli neosvětlení na silnici,problém jim to nedělalo.K paneláku vede dlouhá přímá silnice,takže mě viděli blížit se k jejich zaparkovanému autu s dostatečným předstihem,aby z auta vystoupili a dali pokyn k zastavení bezprostředně u místa,kde parkovali,tedy na silnici a nikoliv na parkovišti před panelákem,na které za mnou dojížděli se zapnutou světelnou houkačkou.Zajímalo by mě,zda jejich postup byl v souladu s předpisy-jedná se mi především o,dle mého názoru,nesmyslné a zbytečné použití blikajících světel,které mě před mými sousedy uvedly do trapné a ponižující situace. Děkuji za opověď.

Odpověď

Obávám se, že jakkoli postup policistů mohl být diskutabilní a možná i nepřiměřený, není co s tím v dané chvíli udělat. Bohužel.

19.12.2009 7:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist