Dobrý den mám 4 otázky1 –

Dobrý den mám 4 otázky1 – Zajímalo by mně jestli od 1. července musí být všechny automobily vybaveny rexflexní vestou, nebo jako dosud jen vozidla pro podnikání.2 – Nikde jsem nenašel co znamenají barevné čáry na silnici určené k parkování. Vím, že když je plná žlutá tak platí Zákaz zastavení. Ještě je myslím žlutá přerušovaná a modrá plná.3- Ohledně nového zákona jsem se dočetl, že nový držitelé oprávnění skupiny B získávají i skupinu AM a získávají ji i současní držitelé. Nevěřím tomu, proto bych prosil upřesnění. Tz. výměna ŘP co se vydali za posl. 6 let co platí současný silniční zákon.4- Něco techničkého. Na voze Š. Felicia jsem měl od výrobce boční směrová světla oranžové barvy. Když si na vozidlo místo nich umístím boční blikače bílé bílé( průhledné) barvy a dám do nich oranžovou žárovku jestli automobil je technnicky způsobilý. Třeba Š. Fabia, koncern VW má od výrobce bílé(průhledné) blikače. Bude to platit i o zadních světlometech?Předem mockrát děkuji, odpovědi jsem nenašel v novém vydání zákona. Určitě to bude zajímat více lidí.

Odpověď

1) Žádná změna od 1.7.2006.2) Vyobrazení dopravních značek je přílohou vyhlášky č. 30/2001 Sb., doporučuji nahlédnout např. na www.portal.gov.cz sekce Zákony3) Není to pravda.4) To je otázka technické způsobilosti, to bude vědět výrobce vozidla.

6.7.2006 6:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist