Dobrý den ještě jednou,poprosil bych vás

Dobrý den ještě jednou,poprosil bych Vás o radu, jestli máte zkušenosti s nějakou ze škol jízd.Jsem vcelku mladý řidič, jezdím často a rád, auto je pro mě prací i zábavou. Jezdím ale svižněji. Nechci se naučit jezdit ještě víc rychleji, spíš jestli se třeba dozvím něco nového, užitečného. Snažím se jezdit chytře, nemařit kinetickou energii, myslet za ostatní, předívat apod. V zimě, při sněhu, námraze a velkých lijácích jezdím na letiště a zkouším si různé situace a jak se s nima vyrovnat. Rád bych se dál zlepšoval, ale mám trochu obavu, abych se na daných kurzech nedozvěděl jen to, co dělá přetáčivost, nedotáčivost a co je aquaplaning… ale vím, že ty zkušenosti, kdy jsem si sám zkoušel rozhodit auto a následně ho urovnat mi zachránili již párkrát krk a to nejen kvůli mému zapříčinění. Předem díky za názor, přeji pěkný den.

Odpověď

Škola smyku a kurzy bezpečné jízdy jsou samozřejmě lepší než nic, ale je pravda, že některé podezřele levné lekce jsou spíš plácáním jater... Ale to prostě musí člověk vyzkoušet a sám posoudit, zda mu to něco dá.Osobně si ale myslím, že jednou za rok by si měl každý - dejme tomu uprostřed léta - oživit chování vozu na velmi kluzkém podkladu. Osvěží si tak zvyklosti, které nabyde během zimy.Sám píšete, že jezdíte na staré letiště, což je chválihodné a pro trénink naprosto ideální. Jen je škoda, že u nás ještě nejsou pokročilé školy jízdy na okruhu s profesionálními instruktory běžně dostupné, jako tomu je v zahraničí. Samozřejmě tomu odpovídá i "kupní síla" obyvatel. Na každý má na to, aby zaplatil i několik desítek tisíc za pár hodin ježdění po okruhu... Ale proč právě sem nesměřuje snaha a podpora Ministerstva dopravy? To je ale otázka, na níž by se dalo odpovědět v samostatném článku (nebo spíše knize).

26.6.2009 1:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist