Dobrý den hlídka di mi

Dobrý den pane doktore, hlídka DI mi naměřila údajné překročení rychlosti v obci o 12 km/h. Pomíjím dle mého názoru chybějící materiální znaky skutkové podstaty přestupku – měření v mírném klesání v řídké zástavbě rodinných domků, jde mi o jiný problém. Město ve kterém se měření rychlosti provádělo je nyní na mé trase z důvodu objížďky. Objížďka je vyznačena po silnici, kterou jsem dříve nejezdil, tedy jí neznám. Silnice do centra města vede neobydlenou oblastí, kde je rychlost dopravní značkou omezena na 70 km/h, následuje řídká zástavba – proto jsem vydedukoval, že zde značka končí křižovatkou. Před centrem města (které jsem poznal podle vzdálených věžových domů) jsem již rychlost snižoval. Pak přišlo mírné klesání, kde jsem byl změřen. Odmítl jsem zaplatit blokovou pokutu 1000,-Kč, žádal jsem o projednání ve správním řízení. Nyní mi přišlo rozhodnutí příkazem 1500,-Kč. Ještě několikrát jsem si projel celou trasu, avšak značka vyznačující začátek obce zcela chybí, dle mého názoru zde nikdy ani nebyla. Záměrně neuvádím název města. Mám jen dotaz, má vůbec smysl podat odpor proti rozhodnutí? Jsem si vědom rizika, že by mohlo dojít jen k prodražení celé „legrace“ o 1000,-Kč za náklady správního řízení a úředník se nebude ani mým vysvětlením zabývat. Předem děkuji za Váš názor.

Odpověď

Můžete to zkusit, je na správním úřadu, aby prokázal, že značka byla v rozhodné době na rozhodném místě umístěna, nicméně se přiznám, že jsem zatím neviděl spor, který by se na tom vyhrál. Správní úřady ten argument ignorují a nutí Vás jít do správní žaloby, což je otázka, jestli to za to stojí. Bohužel.

1.7.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist