Dobrý den dovolte mi dotaz:

Dobrý den pane doktore, dovolte mi dotaz: Na dovolené v Chorvatsku byl manžel křivě obviněn, že měl poškodit jiné vozidlo při parkování. Byla přivolána policie, která vše nafotila, provedla dechovou zkoušku na alkohol – negativní. Údajné poškození druhého vozidla bylo v takovém místě a v takové výšce, že evidentně nemohlo být způsobeno mým vozidlem. Toto jsme policii řekli, manžel podepisoval pouze zápis o zkoušce na alkohol a mohli jsme odjet. Mám naši fotodokumentaci, z které je možné prokázat, že udávané poškození nemohlo být způsobeno naším vozidlem. Nyní mne pojišťovna vyzvala k oznámení škodní události, což jsem odmítla, neboť žádná škoda nebyla mým vozidlem způsobena. Nerada bych však přišla o bonusy na pojištění za dosavadní bezeškodní průběh. Jak se mám v této situaci zachovat?

Odpověď

Oznámit pojišťovně, že vůči Vám někdo vznesl nárok, je Vaše povinnost bez ohledu na to, jestli s tím souhlasíte nebo ne. Ohlásit to musíte. Samozřejmě k tomu přidejte vlastní komentář, že s Vaším zaviněním nehody / poškození nesouhlasíte a proč.

26.9.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist