Dobrý den!dal jsem auto do autobazaru

Dobrý den!Dal jsem auto do autobazaru a uzavřel na dobu neurčitou "Smlouvu o sprostředkování dle $642 obch. zák., kde se krom jiného se praví "Sprostředkovatel zajistí pro zájemce uzavření kupní smlouvy s třetí osobou na prodej předmětu který se nachází ve vlastnictví zájemce" atd.. Po čase mi bazar sdělil že auto je prodáno, obdržel jsem kopii TP s vyznačeným odhlášením ve prospěch další osoby, ten den neměli hotovost, na základě kopie TP jsem odhlásil povinné ručení, a další den si šel pro hotovost a "zbylé" doklady. K mému překvapení jsem jsem však žádné další doklady (např sml.mezi mnou a 3.osobou) nedostal. Takže v ruce mám kopii o odhlášení a originál sml. o zprostř. a doklad o vyplacení hotovosti. Mám dojem že nemám žádný nezpochybnitelný doklad ke kterému okamžiku jsem přestal být majitelem. a zda jsem vůbec přestal být majitelem. Bazar mi nechtěl ukázat smlouvu s třetí osobou o koupi.( Ve sml. o zpr. není definováno kterým okamžikem přestávám být majitelem vozidla.) Vše mne zajímá zejména ve vztahu ukončenémupovinnému ručení a odpovědnosti z provozu vozidla :-Nemohu být právně stále ještě majitelem ??dále:- Co když nový majitel vozidlo nepřihlásí ?- co když převod v elektronickém systému neproběhl. (kopie, a nejde o syst.výpis )Vyplývají z výše uvedeného pro mne nějaká rizika.? Případně jak je eliminovat.Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď

1) Nelze to vyloučit.2) Nepřihlášení Vás trápit nemusí, důležitý je převod vlastnického práva na základě kupní smlouvy.3) Rizika by tam být mohla, pokud prodej neproběhl řádně. Trvejte na předložení kupní smlouvy.

20.7.2008 10:51

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist