Dobrý den chtěl bych vás

Dobrý den pane doktore, chtěl bych Vás požádat o názor, zda mám šanci vyhrát soudní řízení v následujícím případě: Zaparkoval jsem v ulici (obousměrná) u pravého kraje (co nejblíže chodníku), v době mého příjezdu nebylo žádné jiné auto přítomno, takže nebyl průjezd nijak blokován. Podotýkám, že nikde není žádná zákazová značka. Když jsem se k vozidlu vrátil měl jsem pokutu za nedodržení šíře vozovky 500,-, protože tam zaparkovali jiní řidiči na druhé straně cesty (částečně na trávě a zúžili tímto průjezd. Bylo mi řečeno, že tam nesmím stát, protože když přijedou další, tak se zde nedá projíždět. PS. nebyl jsem poučen o možnosti odepřít výpověď. Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď

No, posouzení vyhlídek na úspěch by vyžadovalo znát všechny podrobnosti, ale relevantní je to, zda v době, kdy jste tam zastavil, minimální průjezd zajištěn byl nebo ne. Pokud ano, tak se o přestupek jednat nemohlo. Ten přestupek spáchali ti, kdo tam zaparkovali až po Vás a ten prostor zúžili pod zákonnou mez.

30.3.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist