Dobrý den chtěl bych se

Dobrý den pane doktore, chtěl bych se zeptat, jestli může policie ČR zastavovat vozidla jedoucí před vozidlem policie, když mají zapnuté majáky a uprostřed bliká slovo POLICIE, nebo musí místo nápisu policie blikat nápis STOP.Setkal jsem se s obojím, bohužel když měli zaplý ten nápis POLICIE, tak mě nějak nedošlo ,že mě chtějí zastavit, ale že jen pospíchájí k případu, tak jsem je jen pouštěl, ale úplně nezastavil. Oni když mě předjeli,tak mě nařkli z toho, že jsem jim nechtěl zastavit. Což mě doopravdy v tom moměňtě nějak nedošlo,protože mě vždy zastavovali s nápisem STOP . Děkuji za odpověď.

Odpověď

To ne, zastavovat musí nápisem STOP.    Vozidlo se zastavuje dáváním znamení k zastavení vozidla. Osoby uvedené v odstavci 1 dávají znamení k zastavení vozidla vztyčenou paží nebo zastavovacím terčem a za snížené viditelnosti červeným světlem, kterým pohybují v horním půlkruhu. Z jedoucího vozidla dávají toto znamení kýváním paže nahoru a dolů nebo vysunutým zastavovacím terčem. Policista nebo strážník obecní policie může z jedoucího vozidla zastavovat vozidla i rozsvícením nápisu „STOP“ podle zvláštního právního předpisu 13) ze směru jízdy zastavovaného vozidla, a to zepředu i zezadu.

27.6.2009 3:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist