Dobrý den ,chci se zeptat na

Dobrý den ,chci se zeptat na jednu věc.Byli jsme v zoo Zlín a jelikož bylo parkoviště plné nechali jsme stát auto u krajnice kde parkovalo vice vozu, nezasahovali jsme vozem do vozovky ani jsme nestali na chodníku přesto jsme dostali od MP Zlin listek za stěrač s pokutou a duvod pokuty zněl:zákaz stání na veřejném prostranství mimo parkoviště.Podotýkám že značka Zákaz stání tam nebyla.Kdyz jsem volal na MP aby mi vysvětlily důvod pokuty když jsem nestal na zákazu stání bylo mi zděleno že tam značka nemusí být a přesto mají právo mi udělit pokutu Potom se ptám jak mám vlastně vědět kde mohu parkovat aniž bych náhodou nedostal pokutu?Mohu se vlastně nějak bránit,když si myslím že mám pravdu?Také podotýkám že jsme nebyli jediné vozidlo které takto parkovalo,samozřejmě lístek s pokutou dostali všichni a když jsme žádali aby MP příjela na místo a vysvětlila nám to odpověděli že tam nikoho posílat nebudou.Samozřejmě pokutu musím zaplatit do 7 dnů pokud ji nezaplatím asi to nezůstane jen u částky 600,-Kč a to nevím zda nebudu připraven o nějaký bod?

Odpověď

Lísteček za stěrač klidně vyhoďte, s tím není spojena povinnost se dostavit, neboť takové předvolání nebylo řádně doručeno.Ohledně samotného parkování záleží na tom, kde jste stál. Bylo to na vozovce nebo mimo ni?

21.7.2009 9:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist