Dobrý den

Dobrý den pane doktore, minulý rok v květnu jste odpovídal na dotaz ohledně tzv. modré parkovací zóny v Praze v rosporu s ústavou, že nevíte o tom, že by někdo takovou ústavní stížnost podával. Byla podána a ÚS ji tuším zamítl. Bohužel podání k ÚS nebylo dobře formulované a usensení ÚS odvolávající se na kde jaké zákony o silničním provozu a na vyhlášky hl.m. Prahy jsou na první pohled subjektivně asi v pořádku, ale základní merit já osobně vidím v tom, že „ony vyhlášky hl. m. Prahy naplňují skutkovou podstatu diskriminace!“ Jaký je rozdíl mezi občanem P1 a P10, nebo z Kotěhůlek? Jsem já z P10 něco méně než jiný občan z P1 a nemám s ním stejná práva a povinnosti? Děkuji za Váš názor.

Odpověď

Samozřejmě takový argument lze rozhodně použít, ale u posuzování diskriminace je to někdy velmi složité a obhájit se také dá leccos. Budeme muset vyčkat preciznější podání a uvidíme, jaký bude výsledek.

17.4.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist