Dobrý den! 1) u nás

Dobrý den! 1) U nás v Ostravě máme křižovatku se semaforem s doplňkovou zelenou šipkou. Pokud na hlavní silnici svítí zelená, tak na vedlejší svítí tato doplňková zelená šipka, takže je v tomto případě možné projet na červenou, pokud řidič z vedlejší dá přednost řidiči na hlavní. Ovšem na vedlejší je také svislá značka STOP. Takže dotaz zní; musí řidič jedoucí z vedlejší zastavit i v případě, že jsou sefafory v provozu, jelikož musí dát přednost. Nebo stopka neplatí, protože jsou v provozu semafory, které jsou nadřazeny svislým dopravním značkám? 2) Nedávno jsem se ptal, jestli je platná značka zákáz předjíždění, pokud je dočasně umístěná v obci na 4 proudové komunikaci v případě že se blíží místo, kde se opravuje silnice, takže je potřeba stáhnout vozidla do jednoho pruhu. Vy jste mi odpověděl, že ano, jelikož místní úprava je vždy nadřazená té obecné. Já, ale pořád nevím jak mi může někdo zakázat předjíždění, když v obci je možné použít kterýkoli jízdní pruh v daném směru jízdy, takže pokud pojedu v jednom pruhu v obci rychleji než někdo jiný v jiném pruhu, tak přece nepředjíždím. Tak jak to může být zakázané? Díky z odpovědi.

Odpověď

ad 1) Semafory mají přednost svislými značkami upravujícími přednost.

ad 2) Máte pravdu, na tom něco bude. Možná si ten, kdo značku instaloval, neuvědomil, že se nebude jednat o předjíždění.

27.3.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist