Do 31.9.2012 probíhala v místě zaměstnání

Dobrý den, do 31.9.2012 probíhala v místě zaměstnání práce na komunikaci a tak zde byla dána značka zákaz zastavení. Po ukončení práce, byly tyto značky položené na zem a čekalo se na odvoz, od té doby jsem já i kolegové před pracovištěm parkovali. Včera však během dne někdo tyto značky zvedl, načež se objevila MP a začala pokutovat či domlouvat(dle jejich slov na udání – já byl na 2. pracovišti). Večer jsem tedy byl na MP a poukazoval jsem na situaci, že při příjezdu na pracoviště značky ležely a stejné to bylo v okamžiku, kdy jsem pěšky přecházel na druhé pracoviště. Pracovnice MP mi ale řekla, že mou povinností je se jít i na takto umístěné značky podívat. Dnes k tomu byly značky odvezeny a já si vyžádal papír, kde by mělo být potvrzeno, že byly „neplatné“ již od 1.10. a odvezené byly až dnes. Můj dotaz: Lze se proti již zaplacené pokutě(500 Kč) odvolat a jak případně postupovat. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

To, co říkala pracovnice MP o povinnosti se jít na ty značky chodit dívat, je naprostý nesmysl. Jestliže ty značky nebyly v době, kdy jste tam přijel, řádně umístěny, tak pro Vás neplatily a na tom nemění nic ani to, že je pak někdo zvednul. Ale jestli jste už zaplatil pokutu, tak s tím nic neuděláte.

24.10.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist