Dne 20.2.09 jste mi odpovídal na

Dobrý den,pane doktore, dne 20.2.09 jste mi odpovídal na dotaz ohledně provozování motorového vozidla bez reg. značky nebo bez platné STK na pozemní komunikaci, kde mi šlo o to, jestli se rozumí provozováním vozidla i  když je vozidlo(ne autovrak) bez platné STK příp. bez reg. značky odstaveno na pozemní komunikaci, která je dostatečně široká(zůstávají 3 plus 3 metry) a není označena žádným dopravním značením.Odpověděl jste mi, že žádný předpis tento termín přesně nespecifikuje. Vzhledem k tomu, že jsem slyšel několik právních názorů, které se staví k tomuto problému odlišně a uvádějí, že pokud není ve výše uvedeném případě vozidlo v pohybu, nedochází k protiprávnímu jednání, ptám se Vás, na základě čeho kvalifikujete za provozování vozidla i to,když je pouze na pozemní komunikaci odstaveno a případně na základě čeho by mě tedy policejní nebo správní orgán odstíhal? Předem děkuji za Vaše vyjádření.

Odpověď

Tak např. z hlediska systematiky se dá použít ust. §1 odst. 2 zákona č. 168/1999 Sb., který vyžaduje, aby provozované vozidlo bylo pojištěno a za takové považuje i to odstavené na pozemní komunikaci.

3.3.2009 9:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist