Depozit

Dobrý den, 28.5.2012 jsem uložil značky do depozitu OÚ Vsetín, abych mohl zrušit pojistku, když byl motocykl nepojizdný. Bylo mi řečeno, že do roku si je musím vyzvednout. Nicméně motocykl je stále nepojizdný a opravy se asi ani teď nedočká, nejsou peníze a i kvůli jiným povinnostem nějak opoměl značku vyzvednout. Zajímá mě ale co teď, nevím jestli na úřad ještě jít a vyzvedávat nebo si ji musím vyzvednout? Motorka pujde stejně asi na šroťák, ale nevím jestli mi něco hrozí za to že si značku z depozitu nevyzvednu?

Doporučuji vyzvednout.
Odpověď: JUDr. Tomáš Beran

Vážený pane Berane, skoro bych nesouhlasil s Vaší odpovědí. Pokud vozidlo nebude mít platnou technickou, nelze jej vyndat z depozitu, pokud majitel nemá prostředky na to, aby uvedl vozidlo do provozuschopného stavu, není žádná právní síla, která by ho donutila, aby vyzvedl vozidlo z depozitu. Uvidíme co s tímto udělá novela 56/2001 s platností od 1.1.2015. Přesněji již se těším, na Váš výklad a poučení ohledně novely tohoto zákona.
Děkui. Milan

Odpověď

Jenže když překročí dobu, na kterou tam značky maximálně může mít, nebude doba po tomto překročení považována za stejnou, jako kdyby značky vyzvednul? Toho bych se na jeho místě obával.

13.5.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist