Děkuji za odpověď mého dotazu ,

Děkuji za odpověď mého dotazu , ale mám za to , že §38 zákona o silniční dopravě mluví o tom , že příslušník celní správy smí kontrolovat technický stav vozidla tuzemské nákladní dopravy . Nikoliv o tom , že má právo kontrolovat dobu jízdy , odpočinku a bezpečnostní přestávky. A už vůbec v něm není , že smí za nedodržení z některých těchto mnou vyčtených věcí pokutovat . Nebo se mýlím ?

Odpověď

§ 38    (1) Celní úřady kontrolují, zda osádky vozidel, která překračují hranice, mají předepsané doklady o oprávnění k mezinárodní silniční dopravě, doklady o dodržení předepsané doby řízení vozidla a odpočinku, zda se nejedná o zahraničního dopravce, kterému Ministerstvo dopravy zakázalo provozovat silniční dopravu na území České republiky, a zda tuzemský dopravce používá vozidlo, jehož technický stav byl shledán vyhovujícím při technické kontrole, od které neuplynula doba stanovená zvláštním zákonem.To tučné jasně odkazuje na kontrolu koleček.Blokové pokuty celníci přímo nedávají, mohou ale vybírat kauce a věci postupují k vyřízení dopravnímu úřadu.

23.7.2006 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist