Dedpozit – znovu

„Evidenční úkony u vozidla v depozitu Dobrý den, pane doktore, Lze někde dohledat právní podklad pro to, aby pracovník registru vozidel odmítl zapsat změnu barvy u vozidla dočasně vyřazeného z provozu (depozit)? Bez toho totiž vozidlo bez platné TK musí absolvovat STK, kde bude pro VÁŽNOU!! závadu povolen provoz jen na jeden měsíc, pak teprve barvu v evidenci vozidel přepíšou a vozidlo musí znovu fyzicky na opakovanou TK, neboť pracovník TK bez vozidla nesmí vystavit nový protokol s termínem další kontroly za dva roky!! Přitom na vozidle se vůbec nic nezmění, neodstraní, jen se provede nepatrný evidenční úkon v evidenci vozidel. Přijde mi to jako vzorový příklad šikany a buzerace vlastníka (příp. provozovatele) vozidla, navíc za tuto šikanu mi stát milostivě dovolí mu zaplatit 200,- Kč za opakovanou TK. Je mi na zvracení. Za odpověď děkuji. ing. Pavel Matas, Cheb A jaký důvod uvedl úřad pro odmítnutí zápisu změny v TP?“ Důvod neudán, prostě to nejde.

Obávám se, že lze považovat za nevyhnutelné, aby pro schválení takové změny bylo vozidlo uvedeno zpět do provozu a fyzicky ohledáno v rámci TK. Zní to sice jako zbytečná administrativa, ale tak jsou pravidla bohužel nastavena.

To je s prominutím blbost, protože když si auto sám přestříkám a nahlásím to na evidenci, normálně to projde. Tak není důvod, aby bylo auto ohledáno na STK jen proto, aby tam za tučný poplatek zjistili, že je „doopravdy černé“.
Pane doktore, omlouvám se, ale znovu se ptám: Zajímá mě právní podklad tohoto jednání.

Odpověď

Abyste mohl měnit údaje v TP, tak vozidlo musí být v provozu. Vy uvádíte, že to auto je dočasně vyřazené a bez technické. Pokud s tím autem chcete cokoliv dělat, musíte jej nejprve "vyndat" z režimu dočasného vyřazení, tj. uvést zpět do provozu, a k tomu potřebujete TK.

15.11.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist