čtu pravidelně články o automobilech porsche.

Dobrý den,čtu pravidelně články o automobilech Porsche. V poslední době se hodně píše o převodovce PDK. V každém českém článku o ní se autor neopomene zmínit o tom, jak je špatné, že řadí na vyšší rychlost dopředu. Myslíte si, že naši redaktoři si to opravdu myslí, nebo že je módní to kritizovat a tak to všichni opisují aniž v tom autě vůbec jeli, nebo že je to opravdu špatně ? Já osobně si myslím, že u Porsche ví co dělají a že to má nějaký smysl.

Odpověď

Legrační je, že dokud jsem to sám nezkusil, myslel jsem si totéž, co vy – že všichni jen opisují jeden od druhého a že ovládání PDK na volantu přece nemůže být tak matoucí. Je.Snad kdyby se na jedné straně řadilo jen nahoru a na druhé jen dolů, dalo by se zvyknout. Během dne s Targou se mi ale nesčetněkrát stalo, že jsem podřadil, když jsem si přál pravý opak.Samozřejmě nehrozí poškození motoru, protože řídící jednotka dovolí změnu převodu jen tehdy, když je to bezpečné, ale plynulosti jízdy takové neplánované podřazení nijak neprospěje. Jsem velký porschefil, ale to mi nebrání vidět, že s ovládáním PDk šlápli ve Weißachu vedle.Mimochodem, nejsou to jen čeští autoři, kdo si s PDK neporozuměli. Já osobně česká motoristická periodika prakticky nečtu a přesto jsem na kritiku PDK narazil mnohokrát, zejména v britských (online i tištěných) titulech.

25.2.2009 1:49

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist