Co mi hrozí, když do jednosměrné

co mi hrozí, když do jednosměrné ulice vjedu "normálně", uprostřed se otočím a couváním pokračuji ve směru jednosměrky (nejedu protisměrem). U domu zastavím, vyložím zboží (to je důvod onoho otočení – pokud bych se neotočil, musel bych buď obcházet auto (pickup) nebo zablokovat ulici; a poté vycouvám z jednosměrky ven.Jinými slovy, co hrozí za "procouvání" jednosměrky místo normálního projetí.Martin, 27. říjen 2009, 9:55Odpověděl: , dnes, 15:59Totéž jako za jízdu v zákazu vjezdu.Shora uvedená odpověď se mi nějak nezdá. V jednosměrce přece mohu couvat ve směru jednosměrky, a to i po celé její délce.

Odpověď

Není to tak:§ 24    Otáčení a couvání     (4) Řidič nesmí otáčet a couvat g) na pozemní komunikaci s jednosměrným provozem; smí však couvat, jestliže je to nezbytně nutné, například k zajetí do řady stojících vozidel nebo vyjetí z ní.Zajetí do řady aut určitě neospravedlní procouvání celé jednosměrky.

16.11.2009 4:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist