co je „Podpis“ dle spr. ř.?

Vážený pane doktore, ze správního řádu zmizelo po jeho novele 19. 9. 2016 souslový „uznávaný elektronický“ podpis. A např. v § 37 odst. 4 je nyní uvedeno toto: „Podání je možno učinit písemně nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě. Za podmínky, že podání je do 5 dnů potvrzeno, popřípadě doplněno způsobem uvedeným ve větě první, je možno je učinit pomocí jiných technických prostředků, zejména prostřednictvím dálnopisu, telefaxu nebo veřejné datové sítě bez použití podpisu.“. Je tedy podání mailem nutné podepisovat? Pokud ano (například ihned nebo do 5 dnů po doručení), stačí oskenovaný podpis podatele? Samozřejmě takový podpis nemá běžně žádnou váhu, nicméně zákon nyní operuje jen se slovem „podpis“, nikoliv elektronický podpis nebo dokonce uznávaný elektronický podpis. Děkuji za reakci.

Odpověď

Podání mailem nutné podepisovat není, ale musíte ho do pěti dnů potvrdit.
7.8.2017 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa aut a čtyř kol?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist