Chyba v registru vozidel?

Dobrý den, 17.1. mě v HK zastavil Passat kvůli vyšší rychlosti v centru, 76km/h po odečtu. Říkal jsem, že si myslím, že je v HK 60km/h, oni mě ujišťovali, že tam byla zrovna 50ka(větší prohřešek). Souhlasil jsem s pokutou 1500,-/3body, s tím, že budu moct pokračovat do práce do Trutnova (50 km). Při zadávání pokuty do systému, zjistili, že jim to nejde, z důvodu. že vozidlo má v registru statut odhlášeného ze stejného dne jako mi byl vydán malý TP. Vrátili mi peníze a pokračovali v sepisování události. A že to celé se bude řešit ve správním řízení. Ptali se mě, jak je to možné, řekl jsem, že nevím, zřejmě chyba úředníka (vždyť už skoro rok jezdím a dostal jsem RZ i ORV). Zakázali mi další jízdu a přikázali auto odstranit.
Takže výsledek byl ten, že jsem nedojel do práce a navíc musel řešit odtah domů(Jičín,50km).
Mohu žádat náhradu škody, na kom a jak postupovat?za odtah nemám žádný doklad, provedl ho kamarád, po té co si vypůjčil podvál. Díky za odp.

Odpověď

Jak to myslíte, že „vozidlo má statut odhlášeného“? A už vůbec nerozumím té souvislosti s projednáním přestupku v podobě překročení nejvyšší rychlost. Jak zdůvodnili souvislost mezi těmito skutečnostmi?

26.1.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist