Chtěla bych vás požádat o radu

Chtěla bych Vás požádat o radu k níže uvedené věci.Bratra zastavila policie ,při kontrole zjistila, že bratr řídí auto bez držení přísl. podskupiny řidič.oprávnění (firemní dodávkové auto s vlekem). Sdělili mu, že dostane 7 bodů, pokuta od 25 tis. Kč. ŘP mu nechali, ale zakázali mu pokračovat v jízdě.Sepsali s ním zápis, k němu se vyjádřil, že si nebyl vědom, že nemůže řídit auto s tímto vlekem.( při běžných polic. kontrolách i v zahraničí nebyl doposud problem).Nemá z tohoto dne žádné písemné vyjádření. Tato záležitost se stala 10.7.2006. Do dnešního dne mu nepřišlo oznámení o zahájení spr.řízení ani jiné sdělení k této věci.Nyní si zažadal o výpis z registru řidičů, protože by si chtěl toto oprávnění doplnit – přihláškou do autoškoly.Prosím, poradte, co s tím. Velice děkuji.

Odpověď

V současném okamžiku musí vyčkat na předvolání k ústnímu jednání (obecní úřady toho mají hodně, proto to zdržení), avšak shora zmiňované sankci se - bohužel - nevyhne. Pro účely obhajoby lze doporučit zastoupení advokátem.

14.8.2006 11:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist