Chtěla bych se zeptat – téměř

Dobrý den, chtěla bych se zeptat – téměř plnoletou dceru srazil řidič na přechodu. Policisté chtěli, abych podepsala souhlas s jejich nahlížení do zdravotní dokumentace ( i když je dcera "asi "jen" pomlácená, člověk nikdy neví..) Teď za mnou přišel otec řidiče a žádal mne, abych souhlas odvolala. K čemu slouží a jak se mám zachovat, abych neohrozila dceru třeba do budoucna. Také bych ráda věděla, jak se v daném případě postupuje – zda máme podávat trestní oznámení, po kom a do kdy žádat náhradu škody ( oblečení, bolestné, poplatky v nemocnicích atd.) Nehoda se stala 21.11.2008, jednoznačně byl jako vinník uveden řidič. Předem děkuji za rychlou odpověď.

Odpověď

Žádá Vás o to proto, že si myslí, že když ten souhlas Vaše dcera odvolá, tak policie nebude mít možnost se dostat k údajům o rozsahu poškození zdraví a nebudou ho moci trestně stíhat jako viníka. To je ale mýtus. Policie sice do té zdravotnické dokumentace přístup nemá, ale v případě nehody by měla policie nechat znalce zpracovat znalecký posudek a znalec do té dokumentace má přístup i bez souhlasu Vaší dcery.

28.11.2008 12:18

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist