Chtěl jsem prodat os,auto a tak

Dobrý den.Chtěl jsem prodat os,auto a tak jsem si stáhl formulář a bez okolků dal pryč i s velkým techničákem s tím,že kupující vše vyřídí(přepis).Asi po 10dnech (kdy jsem ho uháněl o přepis) se ozval,že auto nestartuje a že odstupuje od smlouvy a chce zpět peníze.Byl jsem auto zkontrolovat – asi startér.Do té doby bylo vše v pořádku.Kupující podepsal,že je mu znám tech.stav.Má nárok na odstoupení od smlouvy?Děkuji za odpověď.

Odpověď

Odstoupit od kupní smlouvy lze, jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou anebo jestliže kupujícího prodávající ujistil, že věc má určité vlastnosti, zejména vlastnosti kupujícím vymíněné, anebo že nemá žádné vady, a toto ujištění se ukáže nepravdivým. Z Vámi popsaných okolností lze usoudit, že podmínky odstoupení patrně splněny nebyly, doklady však musí nějaký právník vidět, aby to mohl říct definitivně. Lze doporučit předání celé věci advokátovi.

2.5.2006 8:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist