Chtěl bych si koupit auto od

Dobrý den, chtěl bych si koupit auto od soukromého vlastníka. Nevím, co vše se musí pro to udělat. On je z druhé strany republiky. Mám nějaké povědomí co vše se musí udělat, ale nevím to přesně. A také nevím jak jsou zpoplaťněny určité úkony spojené s přepisem. Prosím popsali by jste mi podrobně jak to má probýhat, na jaké úřady musím jít a co vše mám mít s sebou? Kupuji si auto poprvé.Děkuji za odpověď.

Odpověď

Uzavřete kupní smlouvu v písemné podobě. Prodávající následně vozidlo odhlásí a předá Vám doklady. Vy si uzavřete povinné ručení, uděláte evidenční kontrolu a půjdete vozidlo přihlásit. Zaplatíte 800 Kč, vyplníte odpovídající formulář, při přepisu předložíte všechny doklady, tj.:a) technický průkaz silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, b) doklad o technické prohlídce, jedná-li se o silniční motorové vozidlo a přípojné vozidlo, které již bylo provozováno, c) souhlas vlastníka k zaregistrování silničního motorového vozidla a přípojného vozidla na jiného provozovatele, d) protokol o evidenční kontrole silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, nejedná-li se o nové vozidlo, e) doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, f) doklad o zástavním právu váznoucím na silničním motorovém vozidle a přípojném vozidle, bylo-li zřízeno, g) doklad o povolení k pobytu nebo o udělení azylu na území České republiky, není-li provozovatel silničního motorového vozidla a přípojného vozidla státním občanem České republiky, h) potvrzení o zaplacení daně z přidané hodnoty v případě pořízení nového dopravního prostředku z jiného členského státu Evropské unie.A bude to vyřízené.

16.7.2006 7:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist