Chtěl bych se zeptat pane doktore

Dobrý den, chtěl bych se zeptat pane Doktore na situaci kdy mě zastavila PČR s tím, že jsem nezastavil na STOPce. Policii jsem řekl, že si žádného přestupku nejsem vědom a pokud mají důkaz ať mi ho předloží. Na toto policista odpověděl, že mají videozáznam, ale odmítl mi ho předložit proto jsem se rozhodl celou věc postoupit do správního řízení a hájit se na příslušném městském úřadě. Městský úřad mi poslal dopis s výzvou k dostavení se a projednání přestupku, ale poštu mi zaslal na mé trvalé bydliště kde se dlouhodobě nezdržuji respektive tam již nebydlím a mám zde pouze jméno na schránce tudíž jsem se nedozvěděl, že se vůbec nějaké jednání koná (podotýkám, že jsem nebyl schopen si trvalý pobyt změnit doťeď). Městský úřad rozhodl v mé nepřítomnosti a uložil mi pokutu za spáchání tohoto přestupku o čemž jsem také nevěděl. Po nějaké době jsem se dozvěděl od nového majitele bytu, že u něj mám dopis z dotyčného úřadu v tomto dopise stálo, že jsem evidován jako dlužník a ať zaplatím nebo budou dlužnou částku vymáhat. Můj dotaz tedy zní: musí policie pokud tvrdí, že mají důkaz natočen na videokameře mi tento důkaz předložit a lze se ještě nějak bránít u příslušného městského úřadu a celou věc znovu otevřít a projednat ? Mnohokráte děkuji za odpověď. Z.K.

Odpověď

Důkaz Vám v řízení, např. zde před městským úřadem předložit musí, pokud se o něj v rozhodnutí opírají. Co se dalšího postupu v řízení týče, doporučuji vzít celý spis a zajít za nejbližším advokátem, aby zhodnotil možnost dalšího postupu a způsobu znovuotevření (předpokládám pravomocně skončeného) řízení.

10.8.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist