Chtěl bych se zeptat na přesnou

Dobrý den. Vážený pane doktore, chtěl bych se zeptat na přesnou definici dodatkové tabulky "Dopravní obsluze vjezd povolen" v souvislosti s dopravní značkou Zákaz vjezdu. Jak je to v případě, že si někdo postaví v místě pálenici a tedy provozuje podnikatelkou činnost, s vjezdem vozidel, jejich řidiči zde vezou kvas ke zpracování. Mohou nebo nemohou zde tito řidiči vjíždět v souvislosti z výše uvedenými dopravními značkami. Existuje případně nějaká judikatura nebo stanovisko ministerstva dopravy ? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dopravní obsluha:Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".Nevím o žádné dostupné judikatuře v této otázce. Řidiče vezoucí kvas ke zpracování bych pod dopravní obsluhu zařadil.

1.10.2006 1:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist