Chtěl bych se zeptat na několik

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na několik věcí: 1. MP mi odtáhla osobní automobil, který stál mezi betonovými bloky, které přehrazují průjezd komunikací, která je i v katastru zapsána jako pozemní komunikace. Je zde zákaz odbočení ze všech směrů. Stojí zde i jiné automobily a odtažen byl pouze můj. Přiznávám, že vůz neměl platnou technickou kontrolu a to z toho důvodu, jelikož byl připravován na technickou prohlídku – známky s propadlou TK byly nalepené na značce. Navíc mám dosud platné povinné ručení na toto vozidlo. V protokolu o odtahu je důvod odtahu následující – nesplňuje podmínky provozu na pozemní komunikaci a neplatná STK – sice nechápu pojem neplatná STK, ale budiž – nejspíše strážnický slang… Po stížnosti na tento odtah jsem dostal písemné vyrozumění, ve kterém se MP odvolává na §45/4 zák. čís. 361/2000 Sb. – a že další ponechání automobilu na veřejné komunikaci bylo hlídkou městské policie kvalifikováno jako překážka v silničním provozu. Má otázka je: je tento odtah oprávněný? 2.zda byste mi mohl prozradit podle kterého zákona a paragrafu je STRÁŽNÍK městské policie oprávněn posuzovat technický stav vozidla? Strážníci mi toto nedokázali sdělit… Předem Vám děkuji za Váš čas a za Vaše odpovědi. S pozdravem Michal B.

Odpověď

Pokud vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu, nemělo být provozováno na pozemních komunikacích a jako takové jej lze definovat za překážku silničního provozu. Odtah tedy nařízen být mohl.

MP technický stav vozidel ze zákona neposuzuje. To je primárně úkol PČR.

4.9.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist